infoinwestor

banner
Jesteś tutaj: Literatura

Literatura

Uniwersalne zasady spekulacji


Nieocenioną wartością książki są szczegółowo opisane zasady zarządzania ryzykiem dzięki wykorzystaniu popularnego wskaźnika ryzyka bankructwa (risk of ruin) spopularyzowanego przez Nauzera Balsarę. Bren Penfold kontynuuje trend spopularyzowany wiele lat temu między innymi przez Larry Williamsa, Van K. Tharpa, który zakłada pełną koncentrację na wszystkich elementach tradingu, ze szczególnym uwzględnieniem zasad zarządzania ryzykiem i budową systemów. Bez względu na to, czy działasz na rynku kontraktów, forex czy na rynku akcji idee zawarte w tej książce mogą stać się nieocenioną inspiracją do zmiany swojego podejścia na rynku.

Kup „Uniwersalne zasady spekulacji" w Maklerska.pl

http://www.maklerska.pl/uniwersalne-zasady-spekulacj-p-2067.html

 

 

 

 


 

 

 


Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami.


Pierwsza - i przez wielu uważana za najważniejszą - część rozmów Jacka Schwagera z wybitnymi traderami. Część z nich znana na pewno polskim Czytelnikom, nadal należy do najlepszych graczy na świecie - Jim Rogers, Paul Tudor Jones, Larry Hite, William O'Neil. Książka, która wielu czytelnikom otwiera oczy na to co najważniejsze w tradingu.
Każdy z rozmówców pokazuje swoje własne unikalne podejście do rynku. Cechą łączącą niemal każdą z osób, jest głębokie rozumienie ryzyka w działaniu na rynkach. Bez względu na to, czy to rynek akcji, walut, surowców, czy obligacji. Bez względu na to, czy stosujemy analizę techniczną, fundamentalną, czy jakiekolwiek inne podejście.

Kup „Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami." w Maklerska.pl

http://www.maklerska.pl/czarodzieje-rynku-rozmowy-z-wybitnymi-traderami-p-1875.html

 

 

 

 

 

 

 Sztuka spekulacji po latach


Zenon Komar powraca - po latach. Powraca z przygotowaną z myślą o polskim czytelniku monumentalną pracą obejmującą wszystkie aspekty spekulacji na coraz bardziej złożonych - i coraz dostępniejszych - polskich i międzynarodowych rynkach akcji, kontraktów terminowych, funduszy ETF oraz opcji. Z prawdziwą Biblią inwestora.

Kup „Sztuka spekulacji po latach" w Maklerska.pl

http://www.maklerska.pl/sztuka-spekulacji-po-latach-tom-i-i-ii-p-196.html

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 


Wspomnienia gracza giełdowego"Wspomnienia gracza giełdowego" to fabularyzowana biografia jednego z najbardziej znanych spekulantów wszech czasów - Jesse Livermoore'a. Jesse Livermoore działał na rynkach akcji i towarów na początku dwudziestego wieku. Zarabiał i tracił fortuny. W ciągu jednego miesiąca zarobił dziesięć milionów dolarów, co na owe czasy było sumą astronomiczną. Jego koncepcje spekulacji na giełdzie były inspiracją dla kolejnych pokoleń graczy giełdowych i mimo upływu lat nie straciły na wartości. Co więcej wiele elementów opisywanych w książce zaskakuje świeżością.

Kup „Wspomnienia gracza giełdowego" w Maklerska.pl

http://www.maklerska.pl/wspomnienia-gracza-gieldowego-wydanie-z-komentarzem-p-1812.html

 

 


 

 Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu


W książce "Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu", autor i dobrze znany wykładowca prowadzący szkolenia na temat inwestowania, Robert Miner, umiejętnie przedstawia każdy aspekt praktycznego planu inwestycyjnego - od otwarcia do zamknięcia pozycji - który opracował w czasie swojej błyskotliwej ponad dwudziestoletniej kariery. W rezultacie powstała kompletna metoda inwestowania, która pozwala na przeprowadzanie niezawodnych inwestycji na różnych rynkach oraz w różnych przedziałach czasowych.

Kup „Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu" w Maklerska.pl

http://www.maklerska.pl/strategie-inwestycyjne-o-wysokim-prawdopodobienstwie-sukcesu-p-1841.html

 

Innowacyjna Gospodarka
Unia Europejska