facebook

ARTYKUŁY

Dodano: 2017-09-05 15:13

Złoto zabezpieczeniem na czas wojny?

Korea Północna wystrzeliwała kolejne rakiety tak Złoto rosło w cenie wraz z rosnącym strachem.

Złoto najlepszym zabezpieczeniem na … czas wojny

 

Nie jest to moja rada, ale wniosek z obserwacji bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. Podczas, gdy w ostatnich miesiącach od kwietnia po dzień dzisiejszy, Korea Północna wystrzeliwała kolejne rakiety, tak Złoto rosło w cenie, wraz z rosnącym strachem. Ostatni tydzień przyniósł wystrzelenie rakiety, która przeleciała nad Japonią i … wybicie na Złocie w górę. Tym samy trend na żółtym kruszcu po latach spadków zmienił się na wzrostowy.

 

 

Co ciekawe rynek do wybicia zbierał się przez pewien czas, ponadto dziś nie widać euforii, co bardzo dobrze wróży przyszłości, bo im bardziej spokojny wzrost tym większe poziomy, są do osiągnięcia. Kolejne próby atomowe wywołują coraz większą ucieczkę do Złota. Osłabia się Dolar, a po ostatnich zawirowaniach wokół krypto walut i sam Bitcoin zaliczył prawie 20% spadek, podczas gdy w tym czasie Złoto otworzyło się luką wzrostową. Mamy więc drugi kluczowy argument za wzrostami – ucieczka kapitału z krypto walut do bezpiecznej przystani, jaką było i jest Złoto. Nie bez przyczyny większość krypto walut wizualizowanych jest, jako monety złote, to w końcu ten kolor budzi spokój i zaufanie...

 

 

Być może Bitcoin był przez chwilę zabezpieczeniem na czas inflacji, ale ostatnie hiperboliczne wzrosty karzą brać zyski i przenosić je do instrumentów, które na ten czas są jeszcze stosunkowo tanie. A ponieważ Bitcoin rósł ostatnimi czasy inwestorzy nie interesowali się specjalnie złotem. Jego rola jako zabezpieczenia na czas inflacji definitywnie spadła. Jednak wraz z eskalacja napięć wokół Korei Północnej zainteresowanie Złotem powróciło. Ujawniła się druga funkcja Złota, której nie podejrzewałem, że zobaczę. Niestety faktem jest, że jest ono od wieków zabezpieczeniem na czas wojny i zdaje się, że dziś to właśnie chce nam powiedzieć- żółty kruszec...

 

 

Ludzie obawiają się wojny.

 

Ponownie mamy wybór...

możemy się bać, albo... działać i korzystać z sytuacji!

Dziś ponownie budzą się spółki wydobywcze i choć na razie dość spokojnie, bo większość rośnie po kilka procent, to są rodzynki, które od maja poszły w górę po 20, 30 i więcej procent. Pozostaje skupić uwagę na całym rynku metali wartościowych w tym srebrze, platynie i palladzie. W jaki sposób w nie inwestować? Jak kupować ETFy na pallad i platynę, a jak na srebro pokazuję w szkoleniu Globalny System Inwestowania.

 

Na koniec przykład indeksu GDXJ, na którym wraz z upływem kolejnych tygodni buduje pozycje na wzrosty. Pojawiło się wybicie i kierunek wzrostowy został potwierdzony. Kolejne zakupy po tym jak rynek się uspokoi, a cena wykona korektę.

 

 Pozdrawiam,


Piotr Głowacki

CEO Infoinwestor.pl

comments powered by Disqus