facebook

ARTYKUŁY

Dodano: 2016-12-09 08:21

Co dalej z ropą ?

Zobacz trafność Listopadowej analizy techniczne przygotowanej przez Elliott Wave International oraz przyszłe prognozy.

Ceny ropy naftowej: Przypadkowe? Prawie tak.
Im bardziej emocjonalny rynek, tym bardziej jest przewidywalny.

przygotowane przez Elliott Wave International

W ostatnim tygodniu zobaczyliśmy szokujący skok cen ropy naftowej, który wyniósł + 12% i wciąż rośnie. Był to największy tygodniowy przyrost w ciągu pięciu lat. Jako winowajcę tego co się stało media wskazały porozumienie z 30 listopada dotyczące cięcia produkcji w krajach OPEC.

W wartościach bezwzględnych, uzgodniona wartość tych cięć jest niewielka: 1,2 mln baryłek dziennie, stanowi mniej niż 2% dziennej światowej produkcji ropy naftowej. Biorąc pod uwagę istniejącą ogromną podaż, to kropla w morzu potrzeb. Mimo, że były to i tak większe cięcia niż oczekiwał rynek oraz pomimo faktu, że członkowie OPEC w ogóle doszli do porozumienia było to wystarczające, aby odegrać ważną rolę w gwałtowny wzroście cen.

Ostatnie tygodnie poprzedzające to spotkanie były wypełnione oczekiwaniami i emocjami. Ceny ropy spadały w dół np. o 4% w trakcie jednego dnia i 3% następnego. Jednak te wahania nie były przypadkowe.

Im bardziej emocjonalne są rynki, tym bardziej wpływowe się stają na zbiorową psychologię graczy. Dlatego struktury fal Elliotta często są znacznie wyraźniejsze, i przydatne.

Sam zobacz. Poniżej znajdują się fragmenty prognoz naszego Energy Pro Service rozpoczynających się w połowie listopada, wydawane przez doświadczonego analityka rynku ropy Steve Craiga dla naszych abonentów.

15 Listopad

„ Dzisiejszy wyskok powyżej 45.95 prowadzi mnie do przypuszczenia, że fala A zakończyła się w poniedziałek na poziomie 42.20. spadek ceny poniżej 45.28 dałoby podpowiedź że fala ((a)) się zakończyła i będę oczekiwał spadku ”.

18 Listopada

„Ropa rozciągnęła swój spadek do ceny 44.55 i stara się odwrócić. Cena powyżej 46.58 powinna być dobrym znakiem, że pojawił się okresowy dołek i że druga noga korekty się zbliża.”

22 Listopada

„ Szukamy szczytu na poziomie 49.20. ?. Ropa rozciągnęła wzrost do 49.20 a reakcja ceny daje nam falę ((c)) a jej mierzenia pokazują że korekta powinna się tu zakończyć.

25 Listopad

„Niedźwiedzia postawa wydaje się uzasadniona. Ropa pozostaje pod presją sprzedażową... Idealnym poziomem oporu jest 48.26.”

28 Listopad

Po wzroście do gry weszły niedźwiedzie przed poziomem 49.20. Jeśli fala B została zakończona, Ropa rozszerzy spadek do 45.14 ... który będzie dobrym poziomem do dalszych spadków.

Następnego dnia, 29 listopada, ceny ropy rzeczywiście spadły ...

... a pojutrze, OPEC zgodziło się zmniejszyć produkcję. Ceny ropy wzrosły, wyłamując poziom oporu zakreślony na czerwono na wykresie powyżej wynoszący 47.65 - oraz, po raz pierwszy od wielu tygodni, negując nasze prognozy.

 


Ta krótka historia pokazuje, że choć ceny ropy naftowej mogą wydawać się przypadkowe i nieprzewidywalne, takie bynajmniej nie są.

To pokazuje też, że nawet gdy Prognozy fal Elliotta nie sprawdzą się, to prawie zawsze daja nam poziom ceny , przekroczenie którego mówi nam że to najlepszy czas na „ewakuację” (w tym przypadku 47.65 na wykresie powyżej).

A oto kolejna ciekawa informacja zaczerpnięta z CNBC:

"Od 1998 roku OPEC zmniejszał produkcję 15 razy.

"Tydzień później, ceny ropy w USA ropy rosły do 60 procent ...

"... Ale miesiąc po cięciach, te same ceny spadały o niemal 50 procent."

Zobaczymy zatem w ciągu kilku tygodni, czy ten wzorzec znajdzie zastosowanie w obecnej sytuacji.


 

Naucz się jak stosować wzorce fal Elliotta na własnych rynkach.

Elliott Wave Basic Tutorial daje podstawy potrzebne do rozpoczęcia korzystania z Fal Elliotta by poprawić Twój handel i inwestycje. Dowiesz się z niego :

  • Jakie sa podstawowe wzorce fal Elliotta
  • Jakie sa różnice między falami impulsowymi i korekcyjnymi
  • Jak oszacować długość fali
  • Jak Liczby Fibonacciego pasują do analizy fal
  • Poznasz wskazówki dotyczące stosowania tej metody do wykresów

Wejdź I uzyskaj natychmiastowy dostęp.

Ten artykuł został udostępniony przez Elliott Wave International oraz został opublikowany pod pierwotnym tytułem Crude Oil Prices: "Random"? Hardly..EWI jest największą na świecie firmą prognozowania rynku. Jego zespół analityków pełnoetatowych prowadzonych przez Chartered Market Technician Roberta Prechtera zapewnia analizy rynku przez 24-godziny na dobę dla inwestorów instytucjonalnych i prywatnych na całym świecie.


Tłumaczenie i redakcja - Patryk Bębenek

comments powered by Disqus