facebook

ARTYKUŁY

Dodano: 2016-11-30 11:56

Złoty Graal Inwestowania ODNALEZIONY!

Tak to Prawda! I choć brzmi to butnie jestem przekonany, że tak właśnie jest.

 
 
Rozczaruję Cię jednak mówiąc, że nie jest to system, nie jest nim też automat, nie jest to strategia jednego genialnego szkoleniowca. Graal powinien pozwalać Ci inwestować bez stresu, lecz z dobrymi emocjami, byś zarabiał pieniądze, również te duże, wykraczające poza obszar postrzegania. Jednocześnie zapewniając odpowiedni poziom bezpieczeństwa przy stosunkowo niewielkim zaangażowaniu.

Od czego zacząć używając „Graala Inwestowania”?

Otóż, na pewno nie od zawarcia pierwszej transakcji. 
A raczej od poznanie tego, co lubisz robić. Pozwoli Ci to inwestować w sposób, jaki najbardziej preferujesz. Jak to zrobić? To proste – Test 24 pytań w 12 minut zwany Profilem MaxieDISC.Jest to 12-stronicowy raport pokazujący Twoje Silne Strony, które powinieneś wykorzystywać w inwestowaniu. Raport wskaże Ci też zagrożenia, na jakie powinieneś uważać. Pokaże Ci, jak być czujnym i nie dać ponieść się emocjom, 
gdy wspomniane zagrożenia wystąpią.

Zadziwiające jest, jak miliony osób popełniają jeden i ten sam błąd. Z pokolenia na pokolenie skupiają się na rzeczach w których są słabi. Pozwól, że posłużę się przykładem rodzica. Gdy widzi on w dzienniczku oceny dziecka – zwraca uwagę na oceny typu 1, 2 dążąc, aby dziecko je poprawiło. Jedyny efekt to dążenie do przeciętności i średniactwa (oceny 3 i 4). Większość nie dostrzega ocen typu 5 i 6, ponieważ w tych przedmiotach jest ok i nie ma co zmieniać. Tymczasem tu objawiają się silne strony, talenty do rozwijania. W końcu lepiej być w jednej dziedzinie mistrzem niż we wszystkich średniakiem. Podobnie jest z inwestowaniem – namawiamy Cię, abyś za pomocą Profilu Inwestora MaxieDISC poznał Swoje Silne Strony i wykorzystywał je w inwestowaniu.

Teraz czas na Strategię Mistrza Świata w Tradingu 
Tak, dobrze słyszysz - Mistrza Świata. Mowa tu o Robercie Minerze, który w roku 1993 zdobył ten tytuł używając prawdziwego kapitału w zawodach trwających okrągły rok. Co ważne, w 2015 roku, w wieku 68 lat ponownie znalazł się w czołówce pomnażając swój kapitał o 149% w kategorii Futures. Nie ma więc powodu, by wyważać otwarte drzwi, odkrywać Amerykę - skoro już ktoś to zrobił. Wystarczy skorzystać z gotowca, dopasować go do siebie i zainwestować na rynku, który Ci najbardziej odpowiada.

Jaki to rynek? 

Dla mnie, czyli dla osoby, która zgodnie z wynikami testu MaxieDISC jest w stanie połączyć ryzyko z bezpieczeństwem - za pomocą strategii, a jednocześnie oczekuje ponad -przeciętnych zysków – takim miejscem jest Forex oraz dodatkowo inwestowanie w spółki wydobywcze. Dla osób lubiących inwestować w spółki ciekawe będą właśnie akcje spółek wydobywczych. Nie wymagają one codziennego śledzenia a jednocześnie w perspektywie utrzymania pozycji przez tygodnie czy miesiące, są w stanie zapewnić kilkaset procent wzrostu. Budując z nich portfel w połączeniu z zasobami wartościowymi (typu fizyczne waluty czy metale wartościowe), jesteśmy w stanie uzyskać stosunkowo duży potencjał wzrostu portfela. Nawet rzędu 100 – 200% rocznie przy ryzyku kilkudziesięciu procent.

Czym JEST „Graal Inwestowania”?

Jest to system, w którym połączysz:
  • Swoje preferencje. Działając zgodnie z nimi będziesz mógł inwestować w długim terminie, nie wypalając się.
  • Strategię Inwestycyjną na tyle uniwersalną, że weźmiesz z niej co najlepsze dla siebie, a dodatkowo zastosujesz na różnych rynkach.
  • Miejsce lokowanie pieniędzy – giełda/rynek. Zapewnią one odpowiedni poziom bezpieczeństwa bez kosztu ponoszonego w formie wielkości zysków.

Czym NIE JEST „Graal Inwestowania”?
  • Gotowym systemem, swoistą czarną skrzynką wypluwającą sygnały buy/sell, której ciężko zaufać
  • Pudełkiem, gotowym rozwiązaniem dopasowanym do twórcy, który próbuje narzucić swoje schematy myślenia.

Każdy z nas jest inny. Każdy patrzy na otaczający 
nas świat poprzez pryzmat swojej osoby. Dlatego często się nie rozumiemy. Jak więc oczekiwać, że jeden schemat 
będzie działał u wszystkich?

Jeśli jednak jesteś otwarty, nie upierasz się przy 
swojej racji i umiesz spojrzeć z dystansem na swoje błędy – wcześniej czy później – znajdziesz swojego Graala.

My go odnaleźliśmy. 
Sprawdź czy będzie pasował do Ciebie!
 
Pozdrawiam serdecznie,
Piotr Głowacki
Ps. Jeżeli zainteresował Cię temat:

- strategii R.Minera – poczytaj o szkoleniu Strategie Sukcesu >>
- dopasowania stylu inwestowania do siebie wypełnij test MaxieDISC >>

comments powered by Disqus