facebook

ARTYKUŁY

Dodano: 2016-11-02 14:24

Czego możemy oczekiwać od Ropy? I nie tylko ...

Poznaj studium przypadku, zrealizowanej prognozy na ropie oraz zobacz to czego możemy spodziewać się już niedługo.

Studium Przypadku: Zrealizowane prognozy na Ropie od 2014 do dziś.
Jak struktury Fal Elliotta pomogły przygotować się inwestorom do obecnej sytuacji na rynku surowców energetycznych

przygotowane przez Elliott Wave International

31 Marzec 2014, to nie był okres by prognozować niedźwiedzie ruchy na rynku ropy. Ale pomimo to taką właśnie prognozę przedstawił swoim subskrybentom Bob Prechter – założyciel Elliot Wave International .

W 2013 cena ropy załamała się powyżej 100$ za baryłkę i pozostawała powyżej tej ceny przez kolejne kilka miesięcy do 2014. Obiegowe poglądy co do dalszych ruchów na ropie były wówczas raczej bycze.

Jeszcze w marcu 2014, Prechter pokazał jego czytelnikom jak bycze sentymenty sa w opozycji do przeciwnych wskaźników. The Daily Sentiment Index (DSI) pozostawał wówczas na poziomie 91% wzrostów – I był najwyższym z zanotowanych w historii odczytów.

A co ważniejsze, wykres pokazany w tamtym czasie jego subskrybentom, pokazywał dlaczego ruch wzrostowy ma się ku końcowi i wzrosty wkrótce powinny się zakończyć.

"Rynki nie mogą pozostawać na tak wysokim poziomie optymizmu inwestorów przez tak długi czas. Niezależnie od tego co się wydarzy z ceną ropy w nadchodzących tygodniach, perspektywy cen dla tego surowca są mocno spadkowe." Powiedział wtedy Prechter.

Tak jak powiedział tak się stało. Wkrótce ekstremalny wskaźnik optymizmu zaczął maleć.

Zwrot nastąpił po niespełna 3 miesiącach w połowie czerwca 2014. To nie było wyhamowanie wzrostów ale nagły krach.

Do Stycznia 2016 a więc w około 1,5 roku ceny ropy spadły o 70%.

Wszystko to jasno pokazuje przedstawiony poniżej wykres. Prognoza 2014 pokazywała jeden z większych ruchów na ropie w obrębie ostatnich 10 lat. Zobacz jak na to zostali przygotowani czytelnicy EWI.

Bob Prechter ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w definiowaniu oczekiwań i planów co do głównych punktów zwrotnych dla różnych instrumentów. I to samo doświadczenie i jego oczekiwania, które zaalarmowało w tamtym czasie jego czytelników podpowiada że możemy się wkrótce spodziewać podobnie wielkich ruchów.


 

Jak znaleźć prawdziwa okazję na rynkach na których handlujesz

Tak jak zapewne chętnie chcesz oglądać największe wydarzenia sportowe, tak powinieneś zobaczyć najnowsze nasze prognozy dla jednych z najważniejszych instrumentów giełdowych – S&P500, Złota, Ropy czy ceny Appla. Zobaczysz co może się stać jeśli analiza fal elliotta spotka się z prawdziwymi okazjami.

We wszystkich 4 instrumentach rozwijający się trend dotarł do krytycznych punktów. Dlatego naprawdę ponienies a wręcz MUSISZ to zobaczyć.

Pobierz zatem raport – Jak znaleźć prawdziwą okazję na rynku, na którym grasz.

Ten artykuł został udostępniony przez Elliott Wave International pod orginalnym tytułem Case Study: Successfully Forecasting Crude Oil from 2014 to Today. EWI jest największą na świecie firmą prognozowania rynku. Jego zespół analityków pełnoetatowych prowadzonych przez Chartered Market Technician Roberta Prechtera zapewnia analizy rynku przez 24-godziny na dobę dla inwestorów instytucjonalnych i prywatnych na całym świecie.

comments powered by Disqus