facebook

ARTYKUŁY

Dodano: 2016-12-27 12:40

Jesteśmy w mniejszości 9% inwestorów, którzy oczekują wzrostów na Złocie - czy to dobrze?

Złoto - gdzie faktycznie jesteśmy?

Jesteśmy w mniejszości 9% inwestorów, którzy oczekują wzrostów na Złocie - czy to dobrze?

Na podstawie artykułu przygotowanego przez Elliott Wave International

*********

Mało kto dziś lubi złoto.

W ostatnich dniach listopada, średni 10-cio dniowy Dzienny Indeks Nastrojów (www.trade-futures.com) zanotował zaledwie 9,1% wzrost na złocie. Był to dopiero trzeci raz w 30-letniej historii indeksyu nastrojów, tak niski odnotowany odczyt.

„Prognozowana cena złota: Niedźwiedzi Wzorzec wzywa do dużej ostrożności.”

To tylko jeden z wielu nagłówków (gold-eagle.com, 16 listopada) oddających negatywne nastawienie do złota

Ale, jak już pokazano także na tych stronach, rynki finansowe znajdują sposób na odwrócenie trendu wtedy, gdy pesymizm staje się najbardziej ekstremalny.

Tak się stało również ze złotem rok temu. W grudniu ubiegłego roku, wielcy spekulanci, tacy jak fundusze hedgingowe byli tak źle nastawieni co do perspektywy wzrostów na złocie, że utrzymali tylko ich najmniejsze pozycje długie.

Wróćmy do wspomnianego grudnia 2015 i prognoz przedstawionych przez Elliott Wave, , w formie poniższego wykresu. Powiedziane było wówczas:

 


Ceny złota są w późnych stadiach trójkąta kończącego, który gdy się skończy, zakończy pięcio-falowy spadek trwający od Września 2011 z poziomu 1.921,50. ... W ciągu ostatnich tygodni pesymizm stale wzrastał i się powiększał, przekładając się na budowanie i dorysowywanie na wykresie właśnie tego trójkąta kończącego.

Prognoza ta została opublikowana była dosłownie godziny przed osiągnięciem przez złoto jego minimów na poziomie 1046,20! w dniu 3 grudnia 2015 r. W lipcu 2016, cena tego żółtego metalu wzrosła do 1.375,53$ notując 31% rajd.

Dzięki temu nastroje stały się zdecydowanie bardziej optymistyczne. Oto tylko 2 z wielu tytułów pojawiających się w tamtym czasie:

  • [Legendarny inwestor] ostrzega "Złoto powedruje zdecydowanie wyżej niż ktokolwiek to sobie może wyobrazić. " (Zerohedge, 27 czerwca 2016)
  • Dlaczego rośnie cena złota? Pięć sił napędowych metali szlachetnych (15 lipca, telegraf)

Oto tylko pięć powodów wymienionych przez The Telegraph przemawiających za wzrostem złota:

  • The Brexit effect
  • Stopy procentowe
  • U.S. Dollar
  • Kryzys Strefy Euro
  • Zapotrzebowanie Chin

To doskonały przykład tego że mądrym jest się po fakcie. Gdy złoto zbliżało się do dna w grudniu ubiegłego roku, nikt nie patrzył wówczas na zbliżające się głosowania dotyczące Brexitu lub innych wspomnianych podstaw jako czynnika hossy. Po wspomnianym rajdzie w górę, powody pojawiły się "oczywiste". To dlatego właśnie opieranie swych decyzji inwestycyjnych na tego typu "podstawach" często prowadzi do rozczarowania.

My skupiamy się na innym podejściu. Obserwujemy wzorce cenowe, które ostrzegają nas o zmianach trendów przed ich wystąpieniem. W naszej lipcowej Prognozie Finansowej,, pisaliśmy o 6-miesięcznym rajdzie złota że:

"[Obecna fala wzrostu] już wypełniła swoje minimalne oczekiwania."

Ze szczytów w lipcu do 1 grudnia tego roku, cena złota spadła o 15%.

Zasady fal Elliotta nie są kryształową kulą. Jednak jeśli przyglądasz się wzorcom cenowym oraz skrajnym sentymentom - prawdziwym wskaźnikom wyprzedzającym trend - możesz często znaleźć punkty zwrotne zanim jeszcze inni przeczytają o tym w wiadomościach (już po fakcie).

W rzeczywistości, wierzymy że złoto może być właśnie teraz w takim momencie.


 

Uzyskaj dostęp do podstawowej wiedzy dotyczącej stosowania wzorców fal

Dowiedz się, jak zastosować Teoria fal Elliotta do ulubionych Twoich rynków. W tym darmowym 15-minutowym materiale przygotowanym przez, analityka EWI - Jeffrey Kennedy zobaczysz, jak skorzystać z zasad dotyczących fal i przekształcić je w metodologie tradingu. Dowiesz się które fale są najlepsze do gry, gdzie można ustawić zlecenie obronne, jak ustalić poziomy docelowe, i wiele innych informacji.

Odbierz zatem ten dostęp już teraz

> Ten artykuł został udostępniony przez Elliott Wave International oraz został opublikowany pod pierwotnym tytułem How to Get a Firm Handle on Gold's Ups and Downs. EWI jest największą na świecie firmą prognozowania rynku. Jego zespół analityków pełnoetatowych prowadzonych przez Chartered Market Technician Roberta Prechtera zapewnia analizy rynku przez 24-godziny na dobę dla inwestorów instytucjonalnych i prywatnych na całym świecie.

comments powered by Disqus